xxx, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Kůže a Měsíc

Dle antroposofického pohledu existují mezi naší kůží, Měsícem a součástmi přírody jako jsou rostliny, minerály a tedy i jíl, velmi specifické vazby na funkční a vývojové úrovni. Pokud je studujeme detailněji, zjistíme, že jak kůže tak i vnější svět, který ji obklopuje, jsou jiné, než se na první pohled jeví našim očím.

Životní síla, která proudí i naší kůží, komunikuje s životodárnou energií přírodních látek. Takový předpoklad nám otevírá zcela nové obzory a pomáhá nám rozvíjet nové přístupy při vývoji odlišné a inovativní kosmetiky, koncipované s ohledem na vzájemné propojení člověka s přírodou a s respektem k nim oběma.

Kůže se na první pohled jeví kompaktní, ale ve skutečnosti tomu tak není. Tvoří jí spleť vláken, které mají blízký vztah ke světelné energii. Proto antroposofové srovnávají kůži se Sluncem, které však nemá tvar koule, ale připomíná spíše veliký list. Naše kůže má řadu společných rysů i s Měsícem, který na své oběžné dráze ochraňuje Zemi podobně jako kůže chrání naše tělo.

Měsíc obíhá po své dráze kolem Země v lunárním cyklu a v přibližně ve stejném intervalu dochází k obnově pokožky (epidermis) – horní vrstvy naší kůže. Podobnosti, které jsou zajímavé nejen z vědeckého hlediska, ale jsou také fascinující a plné tajemství z mnoha jiných ohledů.

Kdysi se používalo označení „měsíční pleť“ pro nádhernou pleť, jemnou, hebkou, hladkou, zářivou a světlou. Přírodní látky vnímá kůže jako své přátele, což neplatí o látkách syntetických. Čisté esenciální oleje, čisté rostlinné oleje, extrakty z léčivých bylin nebo jíl, mohou s pokožkou harmonicky komunikovat, protože kůže a tyto látky jsou jako plody z jednoho stromu. Naše kůže se zrodila na Zemi, stejně jako se tu objevila řada minerálů, rostlin a živočichů. Kůže tvoří povrch našeho těla podobně jako minerály, rostliny a živočichové pokrývají tělo naší planety. Dvě zdánlivě velmi odlišné „kůže“, které však mají mnoho shodných rysů.

“Kůže naší Země“, kterou tvoří jíly a další horniny, minerály, rostliny a živočichové, má svou vlastní dynamiku, ochraňuje naši planetu a zprostředkovává výměnu hmoty a energií mezi Zemí a vesmírem. Stejně tak lidská kůže chrání tělo a jejím prostřednictvím dochází k proudění a výměně hmotných i energetických částic mezi člověkem a Universem. Epidermis je část kůže, která je v kontaktu se slunečním zářením, které jí může nejen prospívat, ale i škodit, pokud je v přílišném množství nebo intenzitě. Jsou i další zdroje světla, které působí blahodárně na naši pokožku. Například přírodní látky, jako je křemík, přeslička, obilné klasy, jíl nebo chlorofyl, které jsou bohaté na světelnou energii.

Je třeba si uvědomit, že léčivé byliny, přirozeně rostoucí ve volné přírodě, nebo pocházející z ekologického či biodynamického zemědělství (Demeter), jíl, minerály a pramenitá voda jsou odrazem myšlenek a pocitů v materiální sféře a mají tak blízkou vazbu k naší kůži podobně jako Slunce a Měsíc.

Při používání kosmetických přípravků, které obsahují tyto látky, se vytváří pravý a skutečný soulad mezi naší kůží a vším, co ji obklopuje, což je nezbytná podmínka pro získání krásné a zdravé pleti.

(přeloženo dle článku dr.Giuseppe Ferrara)