xxx, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Violka trojbarevná

Violka trojbarevná ( Viola tricolor) roste skoro v celé Evropě. Rostliny dorůstají výšky nejčastěji 15-30 cm. Barva květů je velmi proměnlivá, květy mohou být barvy fialové, modré, žluté a bílé. Velmi častá je kombinace dvou barev, žluté a fialové.

Violka se užívala v léčitelství již dávno v minulosti a právem byla jednou z oblíbených bylinek svaté Hildegardy z Bingenu, známé léčitelky a bylinkářky. Používala se při kožních problémech, spáleninách, vyrážkách, ekzémech a přetrvávajících dermatitidách.

Staří Keltové a Římané z ní dělali parfém.

 

Violka bývá považována za rostlinu planety Merkur, která obsahuje hojivý princip. Má vyrovnávací účinky na pokožku díky tomu, že dokáže transformovat horkost, která stagnuje pod kůží a tím způsobuje problémy na pokožce obličeje, krku nebo dekoltu. Např. ekzémy, lupénku, kožní vyrážky, akné či další dermatitidy, u miminek pak opruzeniny z plínek.

Mnoho významných učenců, jako byli Dioscorides, Galen, Masawaiyh, Hildegarda z Bingenu nebo Rudolf Steiner, vyzdvihovali její četné léčivé účinky.

Právě díky jejím účinkům je extrakt z violky trojbarevné také nezbytnou součástí všech produktů hypoalergenní řady Argital, které jsou určeny pro velmi citlivou pleť a pokožku.