SLOŽKY PRODUKTŮ ARGITAL

Při výrobě své kosmetiky používá ARGITAL výhradně ty nejkvalitnější přírodní suroviny.

ARGITAL nepoužívá žádné syntetické látky jako jsou např. konzervanty, pěnidla, vůně, barviva. Vůně přípravků jsou dány výhradně obsaženými esenciálními oleji a rostlinnými výtažky. Mikrobiální čistota přípravků je zajišťována přítomností esenciálních olejů a rostlinných extraktů, pečlivým výběrem používaných surovin, dodržováním úzkostlivé hygieny při výrobě a také procesem dynamizace, který zvyšuje účinnost složek a trvanlivost přípravků.

ARGITAL též klade velký důraz na rytmus, univerzální princip, kterým se řídí přírodní procesy jako je střídání dne a noci, lunární cykly nebo roční období. Rytmus má zásadní vliv nejen na život člověka, ale všech živých tvorů. Proto jsou pramenitá voda a účinné látky v přírodní kosmetice ARGITAL vždy dynamizovány, čímž získávají tento rytmus, základní princip života.

Základní složky jsou:

 

Zelený jíl ve formě prášku nebo gelu. Gel ze zeleného jílu je ta část jílu, která je ve vodě rozpustná. Je bohatý na minerální soli a stopové prvky. Má vysokou schopnost pohlcovat škodliviny, jako jsou volné radikály, radiace, viry, bakterie a různé toxiny . Při kontaktu s pokožkou ji čistí a regeneruje, dodává jí cenné minerální látky a stopové prvky, udržuje ji pružnou a zdravou. Navozuje celkový pocit pohody. …více

 

Esenciální oleje v kvalitě GOLD jsou výsledkem dlouhodobého výzkumu společnosti ARGITAL zaměřeného na využití komplexního potenciálu celé rostliny. Vychází z konceptu tripartitní rostliny, složené z květu, listu a kořene. Jejich vůně jsou díky tomu velmi jemné, bohaté a harmonické. Stimulují regenerační procesy pokožky a svými vůněmi poskytují potěšení naší duši…více

 

Čisté rostlinné oleje, získávané lisováním za studena, jsou nositeli jemného hvězdného tepla a působí blahodárně na pokožku. Např. mandlový olej, olej z obilných klíčků a jojobový olej vyživují pokožku a činí ji měkčí a pružnější. Arganový olej a oleje z brutnáku a šípkové růže jsou bohaté na nenasycené mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro správnou funkci a regeneraci pokožky.

Léčivé byliny s certifikací Demeter, BIO a ze sběru ve volné přírodě, jsou používané ve formě extraktů a dodávají kosmetice své specifické účinky. Např. sléz, bohatý na slizovité látky, má silné hydratační účinky. Azulen v heřmánku má antiseptické a zklidňující účinky. Přeslička je zdrojem křemíku, který se podílí na tvorbě kolagenu a podporuje pevnost a pružnost pleti.

 

Čistá pramenitá voda, prvek, který v sobě nese čistotu a vitalitu. Voda je látka nezbytná pro život, regeneruje, stimuluje a podporuje životně důležité procesy v pokožce. Proto ARGITAL používá ve všech svých přípravcích výhradně pramenitou vodu, která je čistá, lehká a plná životodárných sil.

 

 

Přírodní vitamíny pro stimulaci přirozených procesů, které jsou základem zdravé pokožky. Např. vitamín E z pšeničných klíčků, vitamín A z karotkového oleje, vitamín C z citronové šťávy.

Rostlinné emulgátory a pěnidla jako nezbytné přísady krémů a šamponů.