Recepty na masky ze zeleného jílu

Základní maska¹

1 malý šálek Zeleného jílu vysušeného sluncem, 1 lžíce medu, 1 lžíce mandlového nebo olivového oleje, 1/2 šálku přírodní minerální vody.

Tyto čtyři přírodní složky jsou bohaté na sluneční energii a teplo.

Nalijte do misky přírodní minerální vodu (½ šálku), přidejte med a nechte ho rozpustit. Přidejte olej a dobře promíchejte. Pak za stálého míchání postupně přidávejte jílový prášek a míchejte, dokud nevznikne hladký krém. Pokud je příliš řídký, přidejte jíl anebo přidejte vodu, pokud je moc hustý. Výsledkem je ZÁKLADNÍ MASKA.

Upozornění: Po třech minutách od aplikace začne maska mírně „tahat“ za kůži, to je normální reakce. Normální je i lehké zčervenání pleti po omytí masky. U hodně citlivé  pleti se může dostavit i slabé pálení a zčervenání, což je též běžná reakce, které se není třeba obávat.

Pokud by se vám maska dostala do očí, vypláchněte je ihned dostatečným množstvím vody.

Důležité: Za několik minut po odstranění masky se dostaví  příjemný pocit osvěžení a uvolnění pleti. Vaše pleť bude měkká  a krásně hladká.

Za několik minut po odstranění masky se dostaví  příjemný pocit osvěžení a uvolnění pleti. Vaše pleť bude měkká  a krásně hladká.

Návod k použití: Masku naneste prsty nebo špachtlí rovnoměrně na vybranou oblast obličeje, krku, těla nebo na vlasy. Vyhněte se okolí očí. Po uplynutí doporučené doby působení smyjte masku teplou vodou, nejlépe s pomocí mořské houbičky.

Masku naneste prsty nebo špachtlí rovnoměrně na vybranou oblast obličeje, krku, těla nebo na vlasy. Vyhněte se okolí očí. Po uplynutí doporučené doby působení smyjte masku teplou vodou, nejlépe s pomocí mořské houbičky.

 

Maska na normální pleť ¹

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte půl lžičky klíčkového oleje a dobře promíchejte. Můžete též přidat 1 – 3 kapky esenciálního oleje z levandule. Masku nechte působit 10 minut. 

 

Maska na suchou pleť ¹

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 2 lžíce odvaru ze slézu(2), ½ lžičky olej z muškátové růže nebo z brutnáku a dobře promíchejte. Můžete též přidat 1 – 3 kapky santálového esenciálního oleje.
Masku nechte působit 10 minut.

Maska na mastnou pleť ¹ (Vypíná a osvěžuje)

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 1 lžíci čerstvě vymačkané citronové nebo grapefruitové šťávy a dobře promíchejte. Můžete též přidat 1 – 3 kapky citronového esenciálního oleje.
Masku nechte působit 10 minut.

Maska na krk¹ (Hydratuje a tonizuje)

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 2 lžíce sojového mléka. Můžete též přidat 1 – 3 kapky santálového esenciálního oleje.
Masku nechte působit 15 minut.

Maska na dekolt¹ (Zpevňuje)

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 2 lžíce odvaru ze šalvěje lékařské(2) a dobře promíchejte. Můžete též  přidat 1 – 3 kapky esenciálního oleje z růže nebo Ylang-Ylangu.
Masku nechte působit 10 – 20 minut.

Maska na stehna¹ (Zpevňuje)

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 2 lžíce čerstvé šťávy z planého jablka (Crabapple) nebo zeleného jablka, 1 lžíci oleje z hroznových jader a dobře promíchejte. Můžete též přidat 1 – 3 kapky esenciálního oleje z rozmarýnu.
Masku nechte působit 10 – 20 minut.

Maska na břicho¹ (Zmenšuje objem břicha)

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 2 lžíce kafrového oleje a dobře promíchejte. Můžete též přidat 1 – 3 kapky anýzového nebo fenyklového esenciálního oleje.
Masku nechte působit 10 – 20 minut.

Maska na záda¹ (Uvolňuje)

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 2 lžíce odvaru z květů a listů arniky horské(2) a dobře promíchejte. Můžete též přidat 1 – 3 kapky skořicového  nebo tymiánového esenciálního oleje.
Masku nechte působit 15 – 20 minut.

Maska na strie¹

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 2 lžíce mrkvové šťávy, 1 lžíci oleje z hroznových jader, 1 – 2 lžíce avokádového oleje a dobře promíchejte. Můžete též přidat 1 – 3 kapky meduňkového esenciálního oleje.
Masku nechte působit 10 – 20 minut.

Maska proti celulitidě¹

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 2 – 3 kapky esenciálního oleje ze sladkého pomeranče a dobře promíchejte. 
Masku nechte působit 10 – 20 minut.

Maska na vlasy¹ (Pro objem a zdravé a silné vlasy)

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 4 lžíce přesličkového odvaru(2) (tato maska by měla být tekutější pro snadnější  aplikaci) a dobře promíchejte.
Můžete též přidat 1 – 3 kapky esenciálního oleje z Ylang-Ylangu. Masku naneste na mokré vlasy, vetřete ji pečlivě do vlasů a k vlasové pokožce a překryjte igelitovým šátkem nebo čepicí do sprchy. 
Nechte působit 10 minut, poté smyjte teplou vodou a vlasy umyjte šamponem. Použijte nejlépe jeden ze šamponů ARGITAL: Šampon na mastné vlasy a lupy s kopřivou; Šampon na normální vlasy s lopuchovým kořenem;  Šampon na blond a jemné vlasy s heřmánkem.

Zeštíhlující koupel

Do napuštěné vany vhoďte 3 – 4 hrsti zeleného jílu v prášku. V horké vodě se jíl sám rozptýlí. Při koupeli je potom udržován rozptýlený občasným pohybem rukou a nohou. Jíl neušpiní vaši pokožku, takže není nutné se po koupeli sprchovat. Naopak shledáte, že vaše pokožka je krásně hladká a měkká. Vanu stačí opláchnout proudem vody. Jíl je velmi jemný a neucpává odtokové potrubí.

Vaginální koupele a výplachy

Do vaničky s teplou vodou přidejte 1 lžíci Aktivního zeleného jílu Argital (Ventilated) a dobře promíchejte. Tento jílový roztok můžete použít pro sedací koupel nebo vaginální výplach. Výplach je nutné provádět s vhodným irigátorem naplněným tímto roztokem. Po skončení koupele není nutné opláchnutí vodou.

Koupel rukou a nohou (Relaxační)

Do vaničky s horkou vodou přidejte hrst jílového prášku. Do koupele ponořte ruce nebo nohy a třete jednu končetinu o druhou, dokud voda nevychladne. Můžete též přidat 1-3 kapky meduňkového nebo levandulového esenciálního oleje.

POKUD NEMÁTE ČAS POSTUPOVAT PODLE TĚCHTO RECEPTŮ, DOPORUČUJEME POUŽÍT MASKU ZE ZELENÉHO JÍLU „ARGILTUBO“, KTERÁ JE PŘIPRAVENA K OKAMŽITÉMU POUŽITÍ:
Maska ze zeleného jílu ARGILTUBO s extraktem z přesličky (s certifikací Demeter) a čistým rostlinným olejem z brutnáku lékařského.1 Podle potřeby přidejte trochu více jílu pro zahuštění masky nebo naopak více vody pro její naředění.
2 Odvary by měly být čerstvě připravené před jejich použitím.