13 Feb 2013

Přírodní kosmetika Argital

0 Comment

Filosofie přírodní kosmetiky Argital vychází ze třech základních principů.

  1. Neškodit pokožce ani jinak nepoškozovat zdraví.
  2. Dodávat pokožce látky, které ji udržují pružnou a působí proti jejímu stárnutí.
  3. Používat pouze přírodní složky, které jsou získávány postupy šetrnými k životnímu prostředí.

Přírodní surovina, která plně respektuje tyto principy, je zelený jíl Argital, který se používá buď ve formě prášku a nebo gelu. Zelený jíl Argital je vzhledem ke svým vlastnostem a struktuře jedinečný. Dott. G. Ferraro si jej vybral z mnoha jiných právě pro jeho výrazné omlazující účinky, plastické síly, které mají schopnost tvarovat postavu a bohatý energetický potenciál, který lze připodobnit k pupenům skrývajícím energii potřebnou pro růst rostliny.

V zeleném jílu Argital najdeme tři základní prvky, které mají úzkou vazbu se třemi vrstvami kůže: křemík, hliník, vápník.

Při pravidelném používání kosmetických přípravků se zeleným jílem Argital se pleť stává pružnou a pevnou. Používání zeleného jílu Argital na tělové zábaly nebo ke koupelím přispívá k formování pevné postavy a pomáhá si ji udržet s přibývajícím věkem.

Přírodní kosmetika Argital dále obsahuje extrakty z léčivých rostlin, které jsou pěstovány v biodynamickém nebo ekologickém zemědělství a nebo jsou sbírány ve volné přírodě. Léčivé byliny dodávají kosmetice své specifické vlastnosti. Tak například sléz je bohatý na slizovité látky, které mají silné hydratační účinky. V heřmánku je významnou složkou azulen, který má antiseptické a zklidňující účinky. Přeslička obsahuje křemík, který souvisí se světlem a který zpevňuje a rozjasňuje pleť.

Rostlinné oleje používané v kosmetice Argital: mandlový olej, olej z obilných klíčků a jojobový olej, se získávají lisováním za studena. Na pokožku působí blahodárně. Dodávají jí jemné teplo slunečního charakteru, vyživují ji a činí ji jemnou a vláčnou. Arganový olej a oleje z brutnáku a šípkové růže jsou bohaté na nenasycené a esenciální mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro správnou funkci a regeneraci pokožky.

Argital používá 100% čisté esenciální oleje. Jsou to speciální přírodní látky, jejichž velmi příjemné vůně stimulují a chrání přirozené procesy v pokožce. Jejich vůně v sobě skrývají pohyb planet a přinášejí potěšení pro naši duši.

Argital používá výhradně přírodní vitamíny. Např. vitamín E, získávaný z pšeničných klíčků, je bohatý na životodárné síly. Vitamín A, obsažený v karotkovém oleji, známý také jako růstový vitamín, je plný životodárné hřejivé energie a je velmi užitečný v boji proti akné a hnisavým vřídkům. Vitamín C, přítomný v citronové šťávě, je bohatým zdrojem světelné energie a stimulantem jemných procesů, které jsou základem zdravé pokožky.

Voda je látka nezbytná pro život. Proto Argital používá záměrně ve všech svých přípravcích pramenitou vodu. Je čistá, lehká a plná životodárných sil.

Argital klade též velký důraz na rytmus, univerzální princip, kterým se řídí přírodní procesy jako je střídání dne a noci, lunární cykly nebo roční období. Rytmus má zásadní vliv nejen na život člověka, ale všech živých tvorů. Proto jsou pramenitá voda a účinné látky v přírodní kosmetice Argital vždy dynamizovány, aby získaly tento rytmus, základní princip života.

Argital nepoužívá žádné syntetické vůně, konzervační látky a chemické látky. Vůně přípravků jsou dány vůněmi esenciálních olejů a rostlinných výtažků. Mikrobiální čistota přípravků je zajišťována obsahem esenciálních olejů a rostlinných extraktů, pečlivým výběrem používaných surovin, dodržováním úzkostlivé hygieny při výrobě a také procesem dynamizace, který zvyšuje účinnost složek a trvanlivost přípravků.

[top]

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *