Jedinečnost zeleného jílu Argital

Ložiska zeleného jílu se nacházejí v nejjižnější části Sicílie. Tato oblast je čistá, bez jakéhokoliv znečištění, ovívaná větrem a po většinu roku slunečná. Zelený jíl Argital se zde těží během letních měsíců, kdy je sluneční energie silná a intenzivní, a následně je během celého roku zpracováván. Díky obrovskému množství absorbované světelné a tepelné energie ze Slunce je zelený jíl výjimečně bohatým zdrojem přírodních sil.

Jedinečné vlastnosti jílu jej předurčují k využití při formování postavy a jako přírodního produktu proti stárnutí. Jíl mořského původu je bohatý na minerální látky a stopové prvky, díky nimž je mimořádně bioaktivní.

Jeho stáří mezi 6 a 16 miliony let jej řadí do geologického období, kdy byla naše Země plná životodárných sil, které si jíl během celé této doby v sobě uchoval nedotčené. Nashromážděnou energii nyní vrací našemu tělu prostřednictvím přípravků z jílu, při každém jejich použití. Ať už ve formě zubní pasty, šamponu, pleťové masky nebo relaxační a regenerační lázně z jílového prášku rozpuštěného ve vodě.

Zelená barva jílu Argital je dána obsahem dvojmocného železa, které je mladší a aktivnější než trojmocné železo, které obsahují jíly červené.

Při smíchání s vodou se jíl Argital přemění na nádherný zelený krém, lesklý, měkký, hladký a lehce roztíratelný. Při dotyku s vaší pokožkou ve vás vyvolá velmi příjemný pocit tělesné i duševní pohody.